Legnica: Wielkanocny patrol zakończony zatrzymaniem! Poszukiwany kierowca wpadł w Spalonej

W Niedzielę Wielkanocną, 31 marca, funkcjonariusze odpowiedzialni za bezpieczeństwo ruchu drogowego przeprowadzali intensywne kontrole na obszarze całego powiatu prochowickiego. Podczas realizacji tych działań, około godziny 11:00 w miejscowości Spalona, zatrzymano do kontroli ruchu drogowego pojazd marki Audi. Jego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i nie używał świateł mijania.
Przeczytaj także: Lubin: Groził sąsiadom, a później ich podpalił
Dalsza weryfikacja danych 31-letniego kierowcy z powiatu prochowickiego wykazała, że posiada on na swoim koncie dwa aktywne zakazy sądowe dotyczące prowadzenia pojazdów mechanicznych. To jednak nie był koniec problemów mężczyzny. Dane z policyjnej bazy jednoznacznie określiły go jako osobę, która od jakiegoś czasu jest na liście poszukiwanych w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. W związku z tym 31-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.
Przeczytaj także: Zaginęła 86-letnia mieszkanka Sycowa!
Teraz czeka go postępowanie sądowe, w którym będzie musiał odpowiedzieć zarówno za naruszenie sądowych zakazów, jak i za wykroczenia drogowe. Ignorowanie zakazu sądowego może skutkować karą do 5 lat więzienia.
Przeczytaj także: Krótkie i eleganckie życzenia Wielkanocne. Propozycje