Najlepszy szachista na Dolnym Śląsku. Maksymilian Janeczek ma 8 lat - Dolnyslaskinfo.pl

Najlepszy szachista na Dolnym Śląsku. Maksymilian Janeczek ma 8 lat

8-letni szachista Maksymilian Janeczek zdobył złoty medal na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów. Jesienią, jako reprezentant Dolnego Śląska, weźmie udział w Mistrzostwach Niemiec do lat 8 w Sebnitz.
szachy.legnica.pl

W ramach 35 Memoriału Mistrza Czesława Błaszczaka – GRUPA A (dzieci do lat 8) we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska dzieci do lat 8. W turnieju wystartowało 26 zawodników, którzy rozegrali 7 rund.

Uwagę wszystkich przykuł ośmioletni szachista legnickiej Miedzi Maksymilian Janeczek. Chłopak zdobył 6 pkt, a tym samym wywalczył złoty medal. Prymat najlepszego ośmiolatka na Dolnym Śląsku daje mu prawo do startu w jesiennych otwartych Mistrzostwach Niemiec do lat 8 w Sebnitz. Maksymilian Janeczek będzie tam reprezentował nie tylko legnicki klub, ale i cały Dolny Śląsk.

Młody szachista z Legnicy, zaledwie ośmioletni Maksymilian Janeczek, sięgnął po złoty medal na rozegranych we Wrocławiu Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów. To nie pierwszy znakomity występ młodego legniczanina.