Jaworski funkcjonariusz zdobył złoto w Mistrzostwach Polski WRPF Służb Mundurowych w Złotoryi - Dolnyslaskinfo.pl

Jaworski funkcjonariusz zdobył złoto w Mistrzostwach Polski WRPF Służb Mundurowych w Złotoryi

Mistrzostwa Polski WRPF Służb Mundurowych mają na celu popularyzację aktywności fizycznej jako formę zdrowego stylu życia.

Mistrzostwa Polski WRPF Służb Mundurowych odbyły się w dniach od 6-7 listopada w Hali Sportowej “Tęcza” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Złotoryi. Funkcjonariusze z całego kraju zmierzyli się ze sobą w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu.

Zawody mają na celu popularyzację i upowszechniane aktywności ruchowej jako formę zdrowego stylu życia, a przede wszystkim propagowanie dyscyplin siłowych.

W zawodach wziął udział funkcjonariusz z Jawora – posterunkowy Marcin Cichy. Policjant w kategorii wagowej do 90 kilogramów zajął I miejsce w kategorii Służb Mundurowych podnosząc 250 kilogramów.

Posterunkowy Marcin Cichy pasjonuje się sportami siłowymi od 3 lat. Sukces zawodów w Złotoryi nie jest największym osiągnięciem tego młodego policjanta. W ubiegłym roku zdobył bowiem złoty medal zajmując I miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii wiekowej 20-23 lat w Trójboju Siłowym w Federacji WPC.