Czy w Oławie pojawią się koguty? - Dolnyslaskinfo.pl

Czy w Oławie pojawią się koguty?

Urząd Miejski w Oławie poinformował o nowym projekcie inspirowanym Wrocławiem. W mieście miałyby pojawić się koguty, a dokładniej figurki.
pixabay.com

23 kwietnia burmistrz Oławy Tomasz Frischmann, poinformował o nowej inicjatywie “oławskie koguty”. Projekt zakłada postawienie w różnych częściach miasta figurek kogutów, które nawiązują do herbu Oławy.

W związku z planem uruchomienia nowego projektu pod nazwą „Oławskie Koguty”, którego założeniem będzie umieszczenie w przestrzeni naszego miasta miniatur koguta (nawiązujących do naszego herbu), w poniedziałek 29 marca zwrócę się do Oławian z prośbą o opinię na temat tego projektu 

– powiedział Burmistrz Oławy dla portalu olawa24.pl

Co na to mieszkańcy?

Zanim takie figurki się pojawią, burmistrz wystosował ankietę, w której mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię na temat “Oławskich kogutów”:

W związku z planem uruchomienia nowego projektu pod nazwą „Oławskie Koguty”, którego założeniem będzie umieszczenie w przestrzeni naszego miasta miniatur koguta (nawiązujących do naszego herbu), zwracam się do Państwa z prośbą o wyrażenie opinii na temat tego projektu.

– napisał Tomasz Frischmann

Link do sondy tutaj.

Koszt figurki

Jeśli mieszkańcom spodoba się pomysł kogutów, burmistrz Frischmann ma już na to konkretny pomysł:

Jeżeli sonda wypadnie pomyślnie, my w ten program chcemy wejść poprzez uchwalanie regulaminu – powiedział Tomasz Frischmann. – Koszt takiej figurki, czyli projekt, wykonanie, umiejscowienie to około 7 tysięcy złotych brutto. My jako miasto wykonalibyśmy trzy, cztery pierwsze figurki, pozostałe figurki wykonywaliby sponsorzy, otrzymując od nas zgodę na postawienie jej w miejscu publicznym, oczywiście po uzgodnieniu projektu. Chodzi o to, aby docelowo każda instytucja, które będzie chciała, będzie mogła w przestrzeni publicznej zaznaczyć swoją obecność.

– cytuje portal tuolawa.pl

Wrocławskie krasnale cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców, a także turystów. Czy figurki kogutów odniosą podobny sukces?

Więcej z Dolnyslaskinfo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *