Jelenia Góra: Jest wyrok dla aptekarza, który sprzedawał pseudoefedrynę Czechom
Zapadł wyrok w sprawie 36-letniego farmaceuty, który sprzedał obywatelom Czech duże ilości pseudoefedryny oraz innych środków, które zostały wykorzystane do produkcji narkotyków. Sprawdź szczegóły.
Zobacz też: Legnica: ukradł kapsułki do prania. Został zatrzymany za posiadanie narkotyków
Farmaceuta usłyszał wyrok
Uwagę organów ściagania zwrócił fakt, że apteka w Kamiennej Górze, prowadzona przez Macieja K. obracała bardzo dużą ilością pseodoefedryny – dużo większą, niż powinna. W toku śledztwa wyszło na jaw, że wszystkie transakcje (a było ich ponad 40) były zawarte z obywatelami Czech.
Farmaceuta miał sprzedać łącznie około 320 tysięcy sztuk tabletek, z których można było wyprodukować nawet 24,5 kilograma metamfetaminy. Za sprzedane lekarstwa 36-latek otrzymał 5,3 mln koron czeskich (prawie 1 mln złotych).
To jednak nie wszystko – jak wynika z ustaleń prokuratury, farmaceuta próbował również sprzedać poza obrotem aptecznym milion sztuk tabletek z pseudoefedryną, które były sprowadzone z Wielkiej Brytanii.
Sąd w Jeleniej Górze uznał Macieja K. winnego zarzucanych mu czynów i wymierzył wobec niego karę 5 lat pozbawienia wolności. Orzeczono również czteroletni zakaz wykonywania zawodu farmaceuty. Wyrok nie jest prawomocny.
Zobacz też: 71-letni farmaceuta pomógł wyprodukować prawie 40 kg metamfetaminy