W Świeradowie-Zdroju powstaje Górski Park Przygód - Dolnyslaskinfo.pl

W Świeradowie-Zdroju powstaje Górski Park Przygód

Inwestycja, która powstaje w Świeradowie-Zdroju zapowiadana jest jako atrakcja na skalę europejską. Podobny park istnieje już w czeskiej Dolni Moravie.
W Świeradowie-Zdroju powstaje Górski Park Przygód / fot. facebook.com/swieradowka
W Świeradowie-Zdroju powstaje Górski Park Przygód / fot. facebook.com/swieradowka

Świeradów-Zdrój to górskie miasto uzdrowiskowe, które w ostatnich latach przeżywa prawdziwy rozkwit. Miejscowość jest szczególnie lubiana przez turystów, nie tylko dzięki największej okolicznej atrakcji turystycznej – wieży widokowej Sky Walk i bliskiemu otoczeniu Gór Izerskich.

Olbrzymia salamandra ze zjeżdżalnią i podziemne tunele

Miasto wzbogaci się niedługo o nową atrakcję. Inwestorzy zainteresowali się obleganą przez turystów okolicą i wybudują tu Górski Park Przygód, potocznie nazywany Żabim Parkiem. Miejsce będzie składało się z wodnego parku edukacji oraz parku adrenaliny i grawitacji. Podobny park istnieje już w czeskiej miejscowości Dolni Morava. Inwestycja warta 20 mln złotych powstaje tuż obok popularnej wieży.

Wodny park składać się będzie m.in. z labiryntu wodnego, górki z grawitacyjnymi zjeżdżalniami i dźwiękowego placu zabaw. Niewątpliwą atrakcją będzie olbrzymia sylwetka żaby z wewnętrzną strefą edukacyjną. W parku adrenaliny i grawitacji z kolei znajdziemy m.in. tyrolkę, ściankę wspinaczkową i zjeżdżalnię umiejscowioną w ogonie 40-metrowej salamandry.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy zakończy się budowa inwestycji.

Źródło: media

Więcej z Dolnyslaskinfo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.