"Ptasi Bufet" zawita do trzech miejsc w Jeleniej Górze - Dolnyslaskinfo.pl

“Ptasi Bufet” zawita do trzech miejsc w Jeleniej Górze

Automaty zwane potocznie "kaczkomatami" zawitają już niedługo do trzech miejsc w Jeleniej Górze. Dzięki nim można będzie dokarmiać ptaki w zdrowy dla nich sposób.
fot. UM Rumia

“Ptasi Bufet” to inicjatywa, która od jakiegoś czasu funkcjonuje w Polsce. Do tej pory “kaczkomaty” zostały wprowadzone m.in. w Rumi, Ostródzie, Barczewie, Nowym Stawie oraz w Suwałkach. Teraz przyszła pora na Jelenią Górę. “Kaczkomaty” mają pojawić się w Parku Norweskim, w okolicy stawu przy ul. Głowackiego oraz przy mostku przy ul. Wiejskiej.

Celem tej inwestycji jest edukowanie ludzi odnośnie tego czym powinno się karmić ptaki, a czym nie. Na automacie znajdują się także informacje w jaki sposób powinno się dokarmiać ptaki, kiedy szczególnie powinniśmy dokarmiać zwierzęta, a także zawarte są ciekawostki o różnych gatunkach ptaków. Automaty będą mogły służyć jako rozrywka dla całej rodziny.

Urządzenia działają w bardzo prosty sposób. Należy wrzucić do niego monetę, podstawić rękę pod dozownik, a następnie użyć pokrętła. W ten sposób otrzymamy garść zdrowej karmy, która na pewno nie zaszkodzi zwierzętom.

Inicjatywa ta jest odpowiedzią na dokarmianie kaczek przez ludzi przy użyciu chleba. Jest to powiązane przede wszystkim z tym, że chleb sam w sobie zawiera bardzo dużo soli, która jest szkodliwa dla zwierząt. W konsekwencji może to doprowadzić do zaburzenia funkcjonowania organizmów zwierząt.

Organizatorzy inicjatywy informują, że jeżeli jakiś Urząd Miasta chce podjąć z nimi współpracę to jest to całkowicie darmowe. Firma informuje, że wszelkie koszty funkcjonowania, a także serwis znajdują się po stronie marki. Możemy, więc liczyć, że zainteresowanie “Ptasimi Bufetami” będzie tylko rosnąć.

>