Zimowy spacer na terenie Dolnego Śląska
#1 Góra Ślęża
Góra Ślęża to najwyższy szczyt Masywu Ślęża. Góra położona jest około 30 kilometrów od stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia. Na Ślężę można dostać się pokonując kilka szlaków – czerwony z Sobótki, czerwony z Sulistrowic, żółty z Sobótki, żółty z Przełęczy Tąpadła, niebieski z Sobótki oraz niebieski z Przełęczy Tąpadła. Miejsce jest często odwiedzane przez turystów, a na szczycie znajduje się kilka atrakcji – kościół, schronisko, krzyż milenijny, 12-metrowa wieża, rzeźba “niedźwiedź” oraz mury XIII wiecznego zamku.
Zobacz też: Gdzie wybrać się na jesienno-zimowy spacer na terenie Dolnego Śląska?
#2 Śnieżka
Śnieżka jest najwyższym szczytem Karkonoszy, Sudetów, województwa dolnośląskiego, całego śląska a także Czech. Wysokość bezwzględna szczytu wynosi 1602 m n.p.m. Śnieżka znajduje się na granicy polsko-czeskiej. Podczas ładnej pogody, ze szczytu widać przepiękny krajobraz, sięgający nawet 200 kilometrów. Symbolem góry jest Obserwatorium Meteorologiczne, które swoim kształtem przypomina latający talerz.
#3 Góry Izerskie
Góry Izerskie są pasmem górskim w Sudetach Zachodnich na granicy polsko-czeskiej. Jest to idealny teren dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z górami, ponieważ są niezbyt wysokie i mają dość łagodne szczyty. Góry Izerskie są także ciekawym miejscem dla osób lubiących wycieczki rowerowe, konne oraz narciarstwo biegowe. Ze szczytów rozpościera się przepiękny widok na zielone tereny.
#4 Radunia
Radunia jest drugim co do wysokości szczytem na terenie Masywu Śnieżka. Jest to świetna alternatywa na spacer po górach, jeśli Góra Ślęża jest przepełniona od turystów. Droga jest dość łagodna przez co nie będzie sprawiać trudności dla rodzin z dziećmi lub osób starszych. Szczyt Raduni wynosi 573 m n.p.m.