Uzdrowiska na terenie Dolnego Śląska – część 2
#1 Uzdrowisko Duszniki-Zdrój
Uzdrowisko w Dusznikach Zdroju jest idealnym miejscem dla osób, które lubią spacery i aktywny wypoczynek. W miejscowości znajduje się wiele zabytków m.in. młyn papierniczy, w którym utworzono Muzeum Papiernictwa.
Zobacz też: Atrakcje Kłodzko. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju
Uzdrowisko w Dusznikach Zdroju specjalizuje się w leczeniu chorób układu oddechowego, przewodu pokarmowego, ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, osteoporozy, chorób kardiologicznych i nadciśnienia oraz chorób kobiecych. Do leczenia wykorzystuje się borowinę, z której wykonywane są okłady, kąpiele czy też fasony borowinowe.
Zobacz też: Uzdrowiska na terenie Dolnego Śląska
#2 Uzdrowisko Cieplice
Uzdrowisko wykorzystuje tradycyjne metody leczenia i terapie z naturalnych surowców. Jest to najstarsze uzdrowisko nie tylko na terenie Dolnego Śląska, ale również w Polsce. Odkrycie magicznych źródeł miało miejsce już w 1175 roku, kiedy to zranione zwierzę wpadło do gorących źródeł i ozdrowiało. Obecnie temperatura wód termalnych osiąga 90 stopni Celsjusza i idealnie sprawdza się przy leczeniu chorób narządów ruchu. Uzdrowisko jako jedyne w Polsce leczy schorzenia balneologicznie oczu. W ofercie jest ponad 70 rodzajów różnych zabiegów.
#3 Uzdrowisko Świeradów Zdrój
Uzdrowisko leży na terenach, w których panuje górski klimat. Powietrze pełne jest radonu – gazu, który poprawia efekty leczenia. Miejsce to specjalizuje się w leczeniu schorzeń ortopedycznych, reumatologicznych czy dermatologicznych, wykorzystując wody radonowe. Dzięki dodającym sił właściwościom, które posiada gaz, uzdrowisko nazywane jest Doliną Młodości. Zabiegi wykonywane są także z wykorzystaniem wywaru z kory świerku, który poprawia samopoczucie oraz rozluźnia i rozgrzewa ciało.