Uzdrowiska na terenie Dolnego Śląska
#1 Uzdrowisko w Kudowie-Zdrój
Uzdrowisko w Kudowie Zdrój specjalizuje się w leczeniu otyłości u dzieci i młodzieży oraz leczenia chorób przewodu pokarmowego, chorób ortopedyczno-urazowych, endokrynologicznych, układu krwiotwórczego, układu krążenia czy też chorób reumatologicznych u dorosłych. Wody mineralne pozyskiwane są z takich źródeł, jak Moniuszko, Marchlewski czy też Śniadecki. Stosowane są m.in. do kuracji pitnej i kąpieli mineralnych. Kolejnym naturalnym surowcem, wykorzystywanym w uzdrowisku jest borowina. Stosuje się ją do okładów i kąpieli. W ofercie uzdrowiska jest około 50 rodzajów zabiegów.
Zobacz też: Uzdrowiska Ziemi Kłodzkiej – Kudowa-Zdrój
#2 Uzdrowisko Lądek-Zdrój
To kolejne uzdrowisko na ziemi kłodzkiej, która z nich słynie. Uzdrowisko Lądek-Zdrój jest jednym z najpopularniejszych i najnowocześniejszych w regionie Dolnego Śląska. Znajduje się tu aż siedem źródeł leczniczej wody, która ma zbawienny wpływ na zdrowie. Wchłanianie do organizmu przez skórę jonów siarczkowych i fluoru oraz kąpiele w wodach mają działanie odmładzające. Dodatkowo klimat jaki panuje na tych terenach, ma działanie tonizujące na układ nerwowy, wycisza oraz relaksuje.
Zobacz też: Uzdrowiska Ziemi Kłodzkiej – Lądek-Zdrój
#3 Uzdrowisko Polanica-Zdrój
Uzdrowisko w Polanicy-Zdrój nazywane jest perłą polskich uzdrowisk i specjalizuje się w leczeniu chorób kardiologicznych i nadciśnienia, chorób naczyń obwodowych, układu trawienia, ortopedyczno – urazowych, reumatologicznych czy też górnych dróg oddechowych. Położone jest w malowniczej dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. W uzdrowisku stosowane są kuracje pitne i kwasowęglowe.