Opuszczone miejsca na Dolnym Śląsku. Kościół widmo w opuszczonej wiosce w okolicy Głogowa - Dolnyslaskinfo.pl

Opuszczone miejsca na Dolnym Śląsku. Kościół widmo w opuszczonej wiosce w okolicy Głogowa

Ostatnia msza w kościele odbyła się w 1989 roku. Miejscowość Rapocin została wysiedlona ze względu na mieszczącą się hutę miedzi w okolicy, która nie sprzyjała zdrowiu mieszkańców i środowisku. Obecnie miejscowość jest całkowicie opuszczona, a kościół z roku na rok popada w ruinę.
Kadr z filmu “Gdyby” youtube.com

Kościół znajduje się w wysiedlonej, małej miejscowości Rapocin w pobliżu Głogowa. Kościół wybudowano w 1297 roku i wielokrotnie przechodził przebudowę. Kościół oraz wieś należała do 1810 roku do głogowskich klarysek.

Wioska jest opuszczona ze względu na mieszczące się w okolicy huty miedzi, które nie sprzyjają zdrowiu oraz środowisku. Wysiedlanie z miejscowości rozpoczęło się w drugiej połowie lat 80. XX wieku. Wtedy też wyburzono domy, a wieś przejęła huta.

Kościół odwiedzano do II wojny światowej. Po jej zakończeniu przestano dbać o świątynię, przez co zaczęła popadać w ruinę. Pomimo tego, że miejsce jest opuszczone od kilkudziesięciu lat, zachowało się w dobrym stanie i robi ogromne wrażenie. Kościół ucierpiał podczas II wojny światowej w wyniku pożaru. Odbudowano go w 1967 roku. W 1989 odbyła się ostatnia msza, ponieważ wieś była już praktycznie całkowicie wysiedlona.

Zobacz też: Tajemnicze i opuszczone miejsca na Dolnym Śląsku. Pałac Bergmanna w Wojcieszowie Górnym

Obok kościoła znajduje się kaplica, która jest całkowicie zniszczona. Budowla podtrzymywana jest przez deski a jej dach jest zawalony. Zachowały się jedynie boczne ściany, na których można jeszcze zaobserwować pozostałości po malowidłach.

Obiekt jest niedostępny do zwiedzania, natomiast wielu miłośników eksploracji tajemniczych i opuszczonych miejsc miało możliwość wejść do środka.

Zobacz też: Mauzoleum Hitlera w Wałbrzychu. Mystery Hunters eksplorują świątynię mrocznych rytuałów

Zachęcamy obejrzeć film, który znajduje się poniżej. Przedstawiono na nim wnętrze opuszczonej świątyni.

Zobacz też: Tajemnicze i opuszczone miejsca na Dolnym Śląsku. Pałac w Bełczu Wielkim

Więcej z Dolnyslaskinfo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *