Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. Dlaczego warto je odwiedzić?

Poznaj tajemnice papieru!
To co wyróżnia Muzeum Papiernictwa to to, że wciąż wyrabia się tutaj papier! Papiernicy zanurzają sita w kadzi i odciskają zaczerpniętą warstwę masy papierniczej na chłonącej wodę przekładce. W Muzeum każdy odwiedzający sam może podjąć się tej czynności, a później zabrać stworzony papier do domu. Jest to przestrzeń, gdzie historia ożywa dzięki możliwości obserwacji pracy młyna, jak również dzięki interaktywnym warsztatom dla dzieci i dorosłych.
Przeczytaj także: Duszniki-Zdrój: Święto Papieru 2023
Zwiedzając wystawę stałą Muzeum Papiernictwa odkryjecie ciekawą historię powstania papieru. Muzeum często pokazuje turystom również wystawy czasowe. Na nich możemy zobaczyć m. in. dzieła artystów i młodych uczestników muzealnych warsztatów artystycznych. Dodatkowo znajdziemy na nich przedmioty związane z historią Dusznik.
Na koniec zwiedzania możemy zatrzymać się w sklepiku z pamiątkami, gdzie można nabyć ręcznie czerpany papier i wyroby z niego wykonane – doskonałą pamiątkę z wizyty w tym wyjątkowym miejscu. Odwiedzając Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, nie tylko uczymy się o historii papieru, ale również odnajdujemy w sobie nowe sposoby doceniania tego, co w epoce cyfrowej wydaje się być zapomniane.
Przeczytaj także: To miejsce musisz znać! Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu
Wstęp w 2024 roku
Wizyta w muzeum obejmuje zwiedzanie z przewodnikiem/audioprzewodnikiem Trasy I Z papierem przez dwa tysiąclecia oraz samodzielne zwiedzanie trasy II Sztuka i pieniądze, czyli aktualnych wystaw czasowych (w tym Galerii sztuki papieru), sal z polichromiami oraz wystawy Polski pieniądz papierowy. Cena za bilet wacha się od 0 zł do 29 zł w zależności od możliwości przyznania turyście ulgi. Możliwe jest również zwiedzanie grupowe.
listopad-kwiecień
wt.- niedz. 9.00-15.00,
maj-sierpień:
pn.- sob. 9:00-18:00,
niedz. 9:00-16:00
wrzesień-październik:
pn.- sob. 9:00-17:00,
niedz. 9:00-16:00
Przeczytaj także: TOP 5 zimowych atrakcji na Dolnym Śląsku