Pierwsze testy nowych pociągów Kolei Dolnośląskich rozpoczęły się w Żmigrodzie
Nowe pociągi zostały zakupione przez Koleje Dolnośląskie od firmy PESA Bydgoszcz. Pierwszy z nich już w marcu zszedł z taśmy produkcyjnej i rozpoczął testy. Teraz przyszła pora na pierwszą część testów na Dolnym Śląsku, które rozpoczęły się w Żmigrodzie.
Zobacz też: Nowy pociąg Kolei Dolnośląskich rozpoczął testy. Przewoźnik otrzyma jeszcze przynajmniej 12 pojazdów
O samych testach wypowiedział się Wojciech Zdanowski, wiceprezes Kolei Dolnośląskich
To pierwszy dzień testów naszego nowego pojazdu. Przykładamy dużą wagę do kwestii bezpieczeństwa, dlatego testy są niezbędne, żeby w przyszłym roku ten skład mógł obsługiwać linie kolejowe na terenie naszego województwa. Przed dopuszczeniem do ruchu czekają nas jeszcze kolejne testy w naszej bazie technicznej w Legnicy. Kupiliśmy łącznie 13 pojazdów tego typu. Pięć z nich już za 9 miesięcy pojawi się na dolnośląskich torach. Będą to pierwsze pojazdy elektryczne wyprodukowane przez bydgoską Pesę w naszym taborze.
Wojciech Zdanowski, kolejedolnoslaskie.pl
Elf 2, czyli seria pociągów, która trafi do Kolei Dolnośląskich charakteryzuje się przede wszystkim nowoczesnością. Zadbano o udogodnienia dla pasażerów, którzy będą podróżować właśnie w tych pociągach. W maszynach pojawi się m.in. dostęp do WiFi oraz klimatyzacja. Pojawią się miejsca, w których będzie można przewieźć rower lub dodatkowy bagaż. Ponadto wyznaczone zostaną miejsca specjalne dla wózków inwalidzkich.
Pociągi mogą pomieścić łącznie aż 540 osób, a samych miejsc siedzących jest aż 250. Pierwszy z pociągów Elf 2 ma zabrać na swój pokład pasażerów w lipcu 2022 r.