Legnica: Potrącenie na przejściu dla pieszych. Sprawca odjechał

W poniedziałek, około godziny 11:50, w centrum Legnicy doszło do niebezpiecznego wypadku na przejściu dla pieszych. Potrącona została przechodząca przez pasy kobieta.
Zobacz też: Nadolice Małe: 7-latek potrącony na pasach
Wypadek na pasach
79-letni kierowca mercedesa, wyjeżdżając z ulicy Kazimierza Wielkiego w Legnicy, potrącił kobietę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.
Na szczęście poszkodowana nie odniosła poważnych obrażeń i po udzieleniu pomocy medycznej nie wymagała hospitalizacji.
Całą sytuację zauważył świadek, który natychmiast zareagował, co umożliwiło szybkie zatrzymanie sprawcy.
Badanie alkomatem wykazało, że 79-latek był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz oddalenie się z miejsca zdarzenia. Jak tłumaczył policjantom, nie był świadomy, że kogoś potrącił.
Z uwagi na wiek kierującego oraz niepokojące okoliczności zdarzenia, policjanci złożyli wniosek do wydziału komunikacji o sprawdzenie jego dalszych uprawnień do prowadzenia pojazdów.
Zobacz też:Jelenia Góra: Dwie osoby potrącone na przejściu dla pieszych



