Pieszyce planują przystąpić do Dzierżoniowskiego TBS. Gotowe wizualizacje mieszkań - Dolnyslaskinfo.pl

Pieszyce planują przystąpić do Dzierżoniowskiego TBS. Gotowe wizualizacje mieszkań

Czasie prac nad Ponadlokalną Strategią Rozwoju Aglomeracji Dzierżoniowskiej, w ramach badania ankietowego wskazano na duże zainteresowanie mieszkaniami na wynajem. W tym celu Pieszyce planują przystąpić do Dzierżoniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Wizualizacja budynku DTBS w Pieszycach TBS Dzierżoniów
Wizualizacja budynku DTBS w Pieszycach przy ul. Kościuszki 6a, fot. www.facebook.com/PieszyceMiasto

Mieszkania na wynajem w Pieszycach

Jak poinformowała Burmistrz Miasta i Gminy Pieszyce Dorota Konieczna-Enozel, pieszycki samorząd planuje przystąpić do Dzierżoniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Decyzja jest efektem wyniku badania ankietowego przeprowadzonego w czasie opracowywania Ponadlokalnej Strategii Rozwoju Aglomeracji Dzierżoniowskiej. Zgodnie z założeniami, mają to być mieszkania na wynajem o umiarkowanym czynszu.

🏠🏘🏣 Nowe mieszkania TBS w Pieszycach – wyraź opinię o lokalizacji, wypełnij ankietęBadanie ankietowe przeprowadzane w…

Posted by Pieszyce – miasto w Górach Sowich on Friday, May 7, 2021

Pod uwagę brane są cztery lokalizacje

Samorząd wstępnie bierze pod uwagę cztery lokalizacje budowy mieszkań na wynajem – w byłym “hotelu” przy ul. Kościuszki 6a; na działce między SP nr 1, a deptakiem; na terenie w pobliżu stawu przy skrzyżowaniu ul. Ogrodowej i 1-go Maja (teren jest odzyskiwany przez samorząd od Polskiego Związku Działkowców) oraz w Pieszycach Dolnym, gdzie mieszkania miałyby powstać w formie jednopiętrowych segmentów z indywidualnym ogródkiem przydomowym dla każdego mieszkania.

Obecnie Urząd Miasta i Gminy Pieszyce zbiera informacje od mieszkańców zainteresowanych wynajmem mieszkań. W tym celu zainteresowani proszeni są o przedstawienie swojej opinii co do lokalizacji przyszłych mieszkań, pod postem na oficjalnym profilu Miasta i Gminy Pieszyce na Facebooku oraz złożenia wstępnej deklaracji wynajmu mieszkania, na ankiecie którą można pobrać (https://bit.ly/2RzAh68), a następnie uzupełnioną wysłać na adres: konsultacje@pieszyce.pl lub złożyć bezpośrednio w Biurze Rady Miejskiej w Pieszycach u przewodniczącego Społecznej Komisji Mieszkaniowej.

Projekty mieszkań

Przygotowane zostały już wstępne projekty mieszkań w przyszłym budynku. Mają to być mieszkania kompletnie wykończone i wyposażone, zgodnie ze standardami TBS. Osoby mieszkające na parterze będą mieli również dostęp do indywidualnych ogródków przydomowych. W podziemiach budynku ma zostać zlokalizowany garaż dla samochodów.

Wizualizacja budynku DTBS w Pieszycach TBS Dzierżoniów
Wizualizacja mieszkania DTBS w Pieszycach, fot. www.facebook.com/PieszyceMiasto

Oferta tworzona jest z myślą o rodzinach ze średnimi dochodami, które przekraczają limit dochodów uprawniający do ubiegania się o lokal komunalny, a przy tym nie posiadają zdolności kredytowej na zdobycie własnego mieszkania. Warunkiem posiadania mieszkania w Pieszycach, które wybuduje Dzierżoniowskie TBS ma być wpłata partycypacji w kosztach budowy w wysokości 10-20 procent wartości mieszkania, która po waloryzacji zwracana jest przez TBS w chwili zakończenia umowy najmu i opuszczeniu lokalu przez najemcę.

>