5 ciekawych miejsc na Dolnym Śląsku – część 2
#1 Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku
To jedna z najciekawszych i najbardziej popularnych atrakcji w Kłodzku. Park zajmuje obszar 2 hektarów i stworzony jest z wielką dbałością. W Parku Miniatur znajdziemy około 40 ręcznie wykonanych makiet, które przedstawiają budowlę Dolnego Śląska, Europy i świata. Makiety otacza bajkowy ogród.
Zobacz też: Atrakcje Kłodzko. Park Miniatur Minieuroland
#2 Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim
To monumentalna neogotycka budowla z XIX wieku, która jest perłą architektury Dolnego Śląska. Właścicielką pałacu była Marianna Orańska, która zleciła wykonanie projektu budowli Karlowi Friedrichowi Schinklowi. Po jej śmierci, pałac odziedziczyło jej potomstwo. Podczas II wojny światowej obiekt stał się dla niemców magazynem dzieł sztuki z Dolnego Śląska. W 1946 roku pałac spłonął. Rekonstrukcja i odnowa pałacu zakończyła się w 2010 roku, o od 2013 roku został udostępniony dla turystów.
Zobacz też: Kamieniec Ząbkowicki Atrakcje. Pałac Marianny Orańskiej
#3 Winnica Anna w Krośnicach
Miłośnicy spędzania czasu na świeżym powietrzu mogą wybrać się w to wyjątkowe miejsce. Winnica powstała w 2014 roku i obecnie jest na niej około 2 hektarów nasadzeń. To małe, rodzinne przedsiębiorstwo, dlatego też teren jest starannie pielęgnowany, a zbiory dokładnie selekcjonowane. W gospodarstwie można spędzić weekend, ponieważ znajdują się tam pokoje do wynajęcia. W okolicy można odwiedzić wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.
Zobacz też: Atrakcje Krośnice. Winnica Anna
#4 Zamek Czocha
Zamek położony jest nad Jeziorem Leśniańskim i jest jednym z najbardziej tajemniczych i najpiękniejszych zamków na terenie Dolnego Śląska. W zamku można znaleźć około 40 tajnych przejść. W zamku poza tajnymi przejściami jest również Gabinet Osobliwości i Multimedialne Sale Tortur.
Ciekawostka: Wiele scen serialu pt. “Tajemnice Twierdzy Szyfrów” zostało nakręconych właśnie w Zamku Czocha.
Zobacz też: Seriale o II wojnie światowej. Lista 5 polskich produkcji
#5 Kościół Czternastu Świętych Wspomożycieli
Jednonawowy kościół w stylu neogotyckim został wybudowany w 1886 roku a ostatnim pustelnikiem, który opiekował się obiektem, był zmarły w 1946 roku Feliks Plitzko. Jest otoczony Lasem Bukowym, a całość tworzy niesamowity, pełny uroku klimat.
Zobacz też: Atrakcje Trzebnica. Kościół Czternastu Świętych Wspomożycieli