Oferował policjantom 1000 złotych łapówki za jazdę po alkoholu
Kompletnie pijany kierowca, chcąc uniknąć odpowiedzialności, próbował wręczyć policjantom łapówkę. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego mężczyznę, którego zachowanie wskazywało na jazdę pod wpływem alkoholu. Podczas rutynowej kontroli i przeprowadzeniu na zawartość alkoholu, okazało się, że ma blisko 2,40 promila.
Mężczyzna robił wszystko, aby funkcjonariusze odstąpili od wykonywania swoich czynności. Zaczął oferować im 1000 złotych dla każdego z nich. Mundurowi nie dali się przekupić i po tej propozycji przewieźli mieszkańca powiatu tarnobrzeskiego do aresztu.
Po nocy spędzonej w areszcie, mężczyzna usłyszał zarzuty, a jego auto zostało odholowane na parking strzeżony. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a o jego losie zadecyduje Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Ponadto 36-latek został objęty dozorem policyjnym.
Źródło: walbrzych.policja.gov.pl